Gate İo Referans Kodu

Gate İo Referans Kodu

Gate İo Referans Kodu Yeni kullanıcıları teşvik etmek amacıyla kullanılan bir promosyon kodudur. Bu referans kodu kullanılarak yeni bir hesap oluştururken, indirimler veya bonuslar elde edilebilir. Gate.io referans kimliği bu borsa içerisinde yapılan her alım-satım işlemlerinde komisyon ve işlem ücreti indirimi olanağı veren bir yapıdır.

Gate.io Referans Koduyla Kaydolmak İçin Buraya Tıklayın.

Gate.io referans kodu ile Gate.io Borsası’na kayıt olan kullanıcılar, tüm alım-satım işlem ücretleri ve komisyon kesintilerinde %50’ye varan indirimler elde eder. Bu da yatırımcılara önemli bir tasarruf fırsatı sunar. Bu indirimler kullanıcıların borsa işlemlerinden daha fazla kazanç elde etmelerine ve maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olur.

Gate İo Referans Kodu
Gate İo Referans Kodu

Gate.io 2013 yılında alt coin ticareti için kurulmuş bir kripto para borsasıdır ve merkezi Çin’dedir. Şirket kuruluşunun ardından 2017 yılına kadar geniş bir popülerlik kazanmamıştır; ancak 2017’den itibaren kendini yenileyerek hizmetlerine sunmasıyla hızlı bir büyüme sağlamıştır. Bu yaklaşımı sayesinde kripto para ticareti alanında alt coin alımı ve satımı için en çok tercih edilen borsalardan biri haline gelmiştir.

Gate İO Referans Kodu ve Yönlendirme ID’si Nedir? Aynı Mıdır?

Gate.io Yönlendirme ID Gate.io’nun referans kodu kavramı yerine tercih ettiği bir ifadedir. Dolayısıyla Gate.io kodu ile Gate.io Yönlendirme ID’si arasında işlevsel bir fark bulunmamaktadır.

Gate.io referans kodu terimi İngilizce’de “referral code” olarak kullanılmaktadır. Gate.io gibi birçok global kripto para borsası temelde İngilizce dilinde faaliyet göstermektedir ve diğer dillere daha sonradan çevrilmiştir. Gate.io’nun Türkçe diline adapte edilmesi sırasında “referral” terimi Türkçe’de “referans”, “yönlendirme”, “davet” gibi anlamlara denk geldiği için, “yönlendirme” terimi tercih edilmiştir.

Bu nedenle Gate.io referans kodu yerine Gate.io Yönlendirme ID’si terimi kullanılmıştır. Özetlemek gerekirse Gate.io Yönlendirme ID’si ile Gate.io referans kodu arasında işlevsel bir fark yer almamaktadır.

Gate İo Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Gate.io Yönlendirme ID bu borsa içerisinde gerçekleştirilen her alım ve satımlarda komisyon ve işlem fiyat indirimi olanağı vermektedir.

Gate İo Referans Kodu
Gate İo Referans Kodu

Gate.io Borsası’nın kayıt sayfasında isteğe bağlı olarak Yönlendirme ID’si (Opsiyonel) adı altında bir alan bulunmaktadır. Bu alanda Gate.io referans kodu olarak da bilinen Gate.io Borsası Yönlendirme ID’si istenir, ancak bu alan doldurulması zorunlu değildir. Yani Gate.io Borsası’na referans kodu veya Yönlendirme ID’si olmadan da kayıt olmak mümkündür.

Gate.io Borsası’na referans kodu olmadan kayıt oluşturmak, kayıt olanlar için dezavantajlı bir durumken borsaya avantaj sağlar. Zira girilen Gate.io yönlendirme ID kayıt olan kişilere komisyon ve işlem fiyat indirimleri vermektedir. Şayet bu bölge girilmedi durumda gelecek her indirim borsaya yönlendirilmektedir. Bu nedenle kayıt sayfasında bu alanın zorunlu olmaması avantajlıdır.

Bu açıdan Gate.io Borsası referans kodu veya Yönlendirme ID’si kullanmanın kayıt olan kişilere her durumda avantaj sağlayacağı söylenebilir.

Gate İo Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

Gate.io Borsası’nın kayıt sayfasında, formun alt kısmına doğru yerleştirilmiş olan “Yönlendirme ID’si (İsteğe Bağlı)” ibaresini görebilirsiniz. Bu ibarenin yanında bulunan aşağı ok işaretine tıklayarak açılan alana, kayıt olurken kullanmak istediğiniz referans kodu olan ilgili yönlendirme ID’sini girebilirsiniz. Bu şekilde kayıt olduğunuzda %50 indirimli olarak Gate.io referans kodu veya %50 indirimli Gate.io Yönlendirme ID’si kullanmış olursunuz ve bu avantajlardan yararlanırsınız.

Gate İo Referans Kodu Kayıt Ardından Kullanılabilir Mi?

Gate.io yönlendirme ID’si veya diğer adıyla Gate.io Referans Kodu yalnızca kayıt işlemi sırasında kullanılabilir. Eğer Gate.io üyeliğinizi referans kodu kullanmadan oluşturursanız, daha sonradan referans kodunu eklemeniz mümkün olmayacaktır.

Ne var ki Gate.io Borsası referans kodunuzu yazmayı unutmuşsanız ve hesap  referans kimliği bulunmadan açılmışsa iki yol vardır. İlk olarak mevcut hesabınızı referans kodu kullanmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise farklı bilgilerle yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Bu durumda önceki hesabınızı terk edip, yeni bir hesap oluşturarak referans kodu avantajlarından faydalanma şansınız olacaktır.

Gate İo Referans Kodu
Gate İo Referans Kodu

Gate İo Referans Kodu Ne Kadar İndirim Sunar?

Gate.io referans indirimi kayıt aşamasında kullanılan referans kodunun niteliğine ve referans kodu sahibi tarafından belirlenen orana göre değişkenlik göstermektedir. Bu indirim oranları genellikle %10 ile %50 arasında değişmektedir. Birçok standart Gate.io referans kodu, genellikle maksimum %40’a kadar indirim sağlar; ancak belirli kullanıcılara özel verilen bazı referans kodları, %50 oranında indirim sunabilir.

Bu kodun kullanılma amacı daha az komisyon ödemenizi sağlamaktadır. Borsaya kayıt oluşturulduktan sonra referans kodunun eklenmesiyle kayıt işlemi tamamlanır. Referans kodunun kullanılmasıyla kullanıcılara %30’luk bir indirim sağlanmaktadır. Ayrıca referans kaydı sayesinde çeşitli komisyonlardan faydalanılabilir.

Örnek olarak kayıt yapılması ardından Gate.io referans kodu ile davet etmeniz neticesinde kişiye %40 oranında bir komisyon ödemesi sağlanır. Dolayısıyla referans koduyla uygulama veya web sitesinden çeşitli komisyonlar ve bonuslar elde edilebilir.

Gate İo Referans Kodu Nasıl Eklenir?

Bu platformun uygulaması ve internet sitesinde farklı komisyon ve indirimlerden yararlanabilmek için Gate.io referans kodu girmek şarttır. Referans kodunu eklemek için Gate.io üyeliği oluşturulurken kayıt sayfasında belirtilen alana kodun girilmesi gerekmektedir. Bu kodun eklenmesiyle birlikte kullanıcıya çeşitli avantajlar sunulmaktadır. Bu avantajlar aracılığıyla kullanıcılar çeşitli komisyonlar kazanabilir ve bu nedenle kodun kullanılması önemlidir.

Kayıt sırasında verilen referans kodunu eklemek ödül sistemine katılmayı sağlar. Kullanıcılar verilen referans koduyla sisteme kayıt olabilir ve böylece sistemdeki avantajlardan yararlanabilir.

Bugün Fındık Fiyatı başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

post Oyla

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir